Beskrivning
(Ref. VT-445811-A)
Härlig takterrass i centrala Torrevieja
Lägenhet i centrala Torrevieja i närheten utav Playa del Cura.
Bostaden ligger på 5:e våningen, med två privata terrasser.
Vardagsrum i öppen planlösning till köket som är fullt utrustat med både disk- och tvättmaskin. Från vardagsrummet finns skjutdörrar till terrassen och från den går en spiraltrappa upp till en stor privat solterrass.
Lägenheten har 2 sovrum varav ett med dubbelsäng 160*200 och ett sovrum med 2 enkelsängar. Lägenheten är utrustad med garderober i båda sovrummen samt i hallen.
Badrummet ligger mellan sovrummen med ingång från hallen.
Central AC som ger värme/ kyla till samtliga rum, vilket ger ett behagligt inomhusklimat både under vintern och sommaren.
Lägenheten har även garageplats med tillgång till ett låsbart förråd som nås med hiss.
Ett fantastiskt boende för dem som vill ha gångavstånd till allt och njuta av stadslivet har att ge.
Här finns ett stort utbud av bra barer, restauranger, butiker, banker, caféer, apotek, och endast 100m till ett dopp i havet.